En
تاریخ : چهارشنبه 27 خرداد 1394
کد 1182

معاون فرماندارتهران:همکاری دولت و سازمان های مردم نهاد برای کاهش آسیب های اجتماعی تهران ضروری است

معاون سیاسی، انتظامی فرماندار تهران گفت: چاره جویی برای حل آسیب های اجتماعی تهران که درحال گسترش است تنها ازعهده یک دستگاه ساخته نیست و نیازمند همکاری جدی بخش های دولتی با سازمان های مدنی و مردم نهاد است.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری تهران علی اصغر ناصربخت روز چهارشنبه در نشست فعالان اجتماعی و سلامت شهرستان تهران در محل فرمانداری تهران افزود: گسترش آسیب های اجتماعی در تهران پیشتر کمرنگ بود اما اکنون درسطح گسترده تری خانواده ها را در این شهر تهدید می کنند.

وی تاکید کرد: چاره جویی برای کاهش این آسیب ها نیازمند بهره گیری از ظرفیت همه دستگاه های اجرایی و سازمان های مردم نهاد فعال در حوزه اجتماعی است.

ناصر بخت با بیان اینکه آسیب های روز افزون اجتماعی در تهران قابل حل شدن با استفاده از توان یک نفر یا سازمان نیست گفت: نگاه تک بعدی داشتن به آسیب های اجتماعی نیز راهگشا نیست و فعالیت های انجام شده را بدون اثر خواهد کرد.

معاون سیاسی، انتظامی فرماندار تهران افزود: اکنون سازمان های مردم نهاد توانمندی در حوزه آسیب های اجتماعی فعال هستند که ضرورت دارد توان آنها با هم افزایی و همکاری در جهت حل معضلات به کار گرفته شود.

وی با تاکید براینکه اجتماعی کردن مسایل سیاسی و امنیتی رویکرد فرمانداری تهران است گفت: اجتماعی کردن مسایل این دو حوزه کمک خواهد کرد بهتر و راحت تر آنها را برطرف کرد.

ناصربخت افزود: در حوزه سلامت باید سلامت فکر، روح و روان افراد جامعه همزمان با سلامت جسم مورد توجه قرار گیرد.

معاون سیاسی، انتظامی فرماندار تهران تاکید کرد: باید سلامت هشت میلیون شهروند تهرانی دغدغه جدی بخش دولتی و سازمان های مردم نهاد باشد با هم افزایی نسبت به برنامه ریزی برای آن گام برداشت.

وی خواستار تشکیل کارگروه های محله ای برای کاهش آسیب های اجتماعی شد و تصریح کرد: تشکیل این کارگروه ها باید با برنامه ریزی و استفاده از توان و ظرفیت سازمان های مردم نهاد انجام شود.

فهیمه حسین زاده کارشناس امور اجتماعی و فعال آسیب های اجتماعی در محله هرندی تهران نیز در این نشست با اشاره به روند روبه افزایش آسیب های اجتماعی در تهران گفت: حل این آسیب ها با همکاری و همگرایی همه جانبه و جدی امکان پذیر است.

وی خواستار تشکیل کارگروه های محله ای برای کنترل آسیب های اجتماعی شد و تصریح کرد: تشکیل این کار گروه ها و همکاری آنها بایکدیگر نتیجه بخش تر خواهد بود.

امیرعلی فریدون فر رییس مرکز بهداشت شرق تهران نیز در ادامه جلسه با انتقاد از بی توجهی به بهداشت دهان و دندان کودکان در محله هرندی تهران گفت: توجه جدی به بهداشت کودکان این محله باید دغدغه همه فعالان اجتماعی و سلامت باشد.

نشست فعالان اجتماعی و سلامت شهرستان تهران به ریاست معاون سیاسی، انتظامی فرماندار تهران در محل فرمانداری برگزارشد و در آن تعدادی از فعالان این دو حوزه مورد تجلیل قرار گرفتند.