En
تاریخ : يکشنبه 24 خرداد 1394
کد 1162

توزیع روزانه بیش از 2300 تن میوه و تره بار ، محصولات پروتئینی و لبنی در ماه رمضان

مدیرعامل سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار شهرداری تهران از توزیع روزانه بیش از 2300 تن میوه، سبزی، فرنگی، محصولات پروتئینی و لبنی و سایر محصولات در میادین و بازارهای سازمان در ماه مبارک رمضان خبرداد و گفت: اكيپ‎هاي سیار نظارتي در قالب طرح ضیافت ویژه ایام ماه مبارک رمضان به منظور خدمات رسانی مناسب به شهروندان تشکیل شده است.
به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران، سید احمد صفوی مدیرعامل سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار شهرداری تهران با اشاره به اجرای طرح استقبال از ماه مبارک رمضان 1394 که با عنوان " طرح ضیافت " نامگذاری شده است، اظهار کرد: در ماه مبارک رمضان روزانه بیش از 2300 تن میوه و تره بار و محصولات پروتئینی و لبنی و سایر محصولات شامل : 1550 تن میوه و فرنگی، 100تن سبزی، 400 تن محصولات پروتئینی ، 100 تن محصولات لبنی و 150 تن سایر محصولات در بیش از 190 میدان و بازار سازمان  به شهروندان عرضه می شود.

وی با بیان اینکه تفاوت قیمت های محصولات میوه و تره بار در مراکز تحت پوشش سازمان مدیریت میادین با سایر مراکز عرضه سطح شهر تهران بسیار محسوس است، تصریح کرد: طبق آمار رسمی محصولات میادین به طور متوسط در گروه میوه و سبزیجات 40 درصد نسبت به میانگین نرخ سطح شهر پایین تر است.

صفوی با تاکید بر این موضوع که نرخ گذاری محصولات در سازمان با استفاده از اصول علمی و طی فرآیند مناسب و تعریف شده ای توسط کمیته و نرخگذاری بررسی و مصوب می شود، گفت: برای حسن اجرای این نرخ ها علاوه بر حضور مستمر مسئولین مربوطه، بازرسین سیار نیز به صورت محسوس و نامحسوس بر روند رعایت و اجرای نرخنامه ها نظارت داشته و در صورت وجود یا مشاهده تخلف براساس آیین نامه انضباطی با متخلفین برخورد می شود .

مدیرعامل سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار شهرداری تهران با بیان اینکه تا پایان ماه مبارک رمضان این نظارت های هدفمند استمرار خواهد داشت، افزود: اکیپ های ویژه سیار نظارتی با استفاده از نیروهای متخصص سازماندهی و ضمن بازرسی سرزده از میادین و بازارها، کیفیت و نحوه عرضه محصولات را نیز کنترل می کنند.

وی در خصوص تامين و ذخيره سازي به موقع و كافي مايحتاج كالايي سبد مصرفي خانوار در این ایام تصریح کرد: میوه و تره بار، لبنیات، مرغ، تخم مرغ، گوشت تازه و سایر محصولات پروتئینی از ابتدای ساعات کار تا پایان فعالیت میادین و بازارها به مشتریان عرضه خواهد شد.

صفوی در خصوص همکاری با وزارت جهاد کشاورزی استان تهران یادآور شد: به میزان کافی مرغ منجمد داخلی و گوشت گوساله منجمد پیش بینی شده که بسته به میزان تقاضا و استقبال شهروندان در میادین عرضه می شوند.

با اشاره به اجرای طرح تخفيف عرضه محصولات فرآوري شده که براي 12گروه كالايي و از 8  تا 30 درصد تخفيف را شامل می شود، اضافه کرد: برای عرضه مناسب و گسترده اقلامی نظیر سبزی پاک، انواع خرما، لبنیات و فرآورده های آن، قند و شکر، زولبیا و بامیه تمهیدات خاصی در نظر گرفته شده است.

مدیرعامل سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار شهرداری تهران در خصوص اعلام ساعات کار متناسب با این ایام تصریح کرد: تمامی میادین و بازارها از 8  صبح لغایت 13 و بعدازظهرها از 15 تا 20 و همچنین در روزهای جمعه و ايام تعطيل از 8  صبح لغايت 13 بعدازظهر آماده خدمات دهی به شهروندان هستند. ضمنا در روز بيست و يكم ماه مبارک رمضان، روز جهاني قدس و روز عيد سعيد فطر تمامی ميادين و بازارها تعطيل خواهند بود.

مدیرعامل سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار شهرداری تهران با اشاره به طرح ترویجی نسیم بهشت در این ایام گفت: در طرح   ترويجي   نسيم بهشت، مبلغين و روحانیون در تعدادی از میادین و بازارها استقرار یافته و آماده پاسخگويي به سوالات شرعي شهروندان در ایام ماه مبارک رمضان هستند.

گفتنی است بازپیرایی، آراستگی و ایجاد فضای معنوی و تهیه و توزیع بروشورهای اطلاع رسانی مرتبط با این ایام از دیگر اقدامات سازمان مدیریت میادین در این راستا خواهد بود.