En
تاریخ : يکشنبه 24 خرداد 1394
کد 1158

فرماندارتهران: ماه رمضان فرصت مناسب برای غنی سازی اوقات فراغت است

فرماندار تهران گفت: ماه مبارک رمضان فرصت مناسبی برای غنی سازی اوقات فراغت جوانان است که باید دستگاه ها از این فرصت به بهترین نحو استفاده کنند.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری تهران عیسی فرهادی روز شنبه در دومین نشست شورای آموزش و پرورش شهر تهران در سال جاری افزود: ماه مبارک رمضان که ماه خود سازی است بهترین فرصت را در اختیار مسوولان قرار می دهد تا با بهره گیری از معنویت این ماه نسبت به غنی سازی اوقات فراغت جوانان با تکیه بر مبانی دینی گام بردارند.

وی با اشاره به وجود نزدیک به یک میلیون دانش آموز در شهر تهران تصریح کرد: باید به گونه ای برنامه ریزی شود تا بیشترین بهره از اوقات فراغت برای دانش آموزان فراهم شود.

فرهادی با اشاره به فعالیت های خوب شهرداری تهران در زمینه غنی سازی اوقات فراغت در تابستان سال گذشته تاکید کرد: شهرداری تهران امسال با همکاری همه جانبه ای که با آموزش و پرورش خواهد داشت باید وضعیت خیلی بهتری نسبت به سال قبل ایجاد کند .

فرماندار تهران خطاب به اعضای شورای آموزش و پرورش شهر تهران گفت: همه دستگاه ها باید آموزش و پرورش را در تربیت نسل آینده یاری کنند و از هیچ کمکی فروگذاری نکنند.

معاون استاندار تهران خواستار آن شد تا پروژه های جدیدی در زمینه ساخت مدرسه در شهر تهران کلید بخورد و تصریح کرد: باید از ظرفیت خیرین مدرسه ساز در این خصوص نهایت استفاده را کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران نیز در این نشست گفت: باید حمایت از طرح اوقات فراغت دانش آموزان به صورت جهادی صورت گیرد و همه دستگاه ها با تمام توان وارد شوند.

اسفندیار چهاربند خواستار آن شد تا هر 15 روز یکبار گزارش عملکرد دستگاه ها در خصوص اوقات فراغت تدوین و در جلسه شورای آموزش و پرورش مورد بررسی قرار گیرد.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در سالگرد بزرگداشت امام راحل تاکید کرد: باید این بیانات به ادبیات کودکان برای آنان ترسیم شوند تا راه امام در کشور همواره روشن بماند.

رییس ستاد نمازجمعه تهران نیز در ادامه نشست بر نقش آموزش و پرورش در تعلیم و تربیت قرآنی دانش آموزان تاکید کرد و گفت: آموزش و پرورش باید ارتباط دانش آموزان با ولایت فقیه را مستحکمتر سازد.

حجت الاسلام شیرمردی ولایت فقیه و اهل بیت پیامبر اسلام را کشتی نجات انسان دانست گفت: نباید از ولی فقیه جلوتر یا عقب تر باشیم اگر چنین کنیم دچار مشکلات عدیده خواهیم شد.