En
تاریخ : سه شنبه 12 خرداد 1394
کد 1124

رییس پلیس راهور تهران: محدودیت های ترافیکی ویژه آیین بزرگداشت امام راحل ازصبح چهارشنبه آغاز می شود

رییس پلیس راهور تهران بزرگ با اشاره به فرارسیدن سالگرد بزرگداشت امام خمینی(ره) گفت: محدودیت های ترافیکی اطراف حرم مطهر ویژه آیین بزرگداشت از ساعت هفت صبح روز چهارشنبه 13خردادماه جاری آغاز و تا پایان همان روز ادامه می یابد.
به گزارش خبرنگار ایرنا سردار سیدتیمور حسینی روز دوشنبه در نشست خبری در محل پلیس راهور افزود: طرح ترافیکی و انتظامی ویژه روز برگزاری آیین های سالگرد بزرگداشت امام راحل همچون سال های گذشته شامل محدودیت های تردد و توقف برای وسایل نقلیه است.

وی از برگزاری بیش از 30 جلسه در سه ماه گذشته برای هماهنگی با سایر دستگاه ها به منظورهرچه باشکوه تر برگزارشدن این آیین خبر داد و گفت: این طرح محصول یک کار جمعی است که به ثمر می نشیند.

سردار حسینی افزود: پیش بینی می شود که بیش از 18 هزار اتوبوس از سراسر کشور در کنار افزون بر دو هزار اتوبوس از استان تهران، شرکت کنندگان در آیین سالگرد بزرگداشت امام خیمنی(ره) را به سوی حرم مطهر جابجا کنند که بدین ترتیب حرم میزبان بیش از یک میلیون زائر خواهد بود.

رییس پلیس راهور تهران بزرگ از جانمایی این اتوبوس ها در پارکینگ های 10گانه درنظر گرفته شده اطراف حرم خبر داد و گفت: مسیر حرکت اتوبوس های هر استان و محل پارکینگ آن ها در محدوده حرم به مسوولان استانی گفته شده و یکی از ماموریت های اصلی ما در این روز جانمایی این اتوبوس ها در پارکینگ های موردنظر است.*محدودیت های تردد در مسیرهای منتهی به حرم مطهر

سردار حسینی به آغاز محدودیت های تردد مسیرهای منتهی به حرم مطهر از ساعت 17 روز چهارشنبه 13 خرداد اشاره کرد و گفت: تا خاتمه آیین و تخلیه کامل پارکینگ ها و معابر و برقرار شدن شرایط عادی، تردد کلیه وسایل باربری سنگین در مسیر جاده قدیم قم از سه راهی حسن آباد تا پل آزادگان و طول بزرگراه های شهیدان هاشمی و رجایی از پل آزادگان تا جاده قدیم و برعکس ممنوع است.

بنا به اظهار وی وسایل نقلیه سنگین در این مدت می توانند از مسیر جاده حسن آباد به جاده ساوه، بزرگراه آزادگان به جاده ساوه و سلفچگان و در نهایت جاده قم تردد کنند.

رییس پلیس راهور تهران بزرگ افزود: از ساعت 17 روز چهارشنبه تا پایان آیین، تردد کلیه وسایل نقلیه سنگین و اتوبوس به استثنای وسایل نقلیه حامل زائرین شامل اتوبوس های بسیج تهران بزرگ، کاروان اعزامی از استان های خراسان شمالی، رضوی، آذربایجان شرقی، غربی و قزوین از بزرگراه شهید هاشمی حدفاصل پل شهید صنیع خانی تا بهشت زهرا و از سه راهی باقرشهر تا بزرگراه خلیج فارس(تهران-قم) ممنوع است.

سردار حسینی تصریح کرد: از ساعت 24 روز چهارشنبه تا پایان آیین و تخلیه کامل محدوده اطراف حرم، حرکت کلیه وسایل نقلیه شخصی و اتوبوس به استثنای اتوبوس های کاروان های زائرین اعزامی از استان های خوزستان، یزد و قم در آزادراه تهران-قم حدفاصل پل حسن آباد و سه راهی کهریزک تا پل شهید کاظمی ممنوع است و وسایل نقلیه می توانند از مسیر جایگزین جاده حسن آباد به سمت شرق تا جاده قدیم قم به سمت تهران استفاده کنند.

وی افزود: اتوبوس ها و وسایل نقلیه شخصی که قصد شرکت در آیین را دارند از مسیر جاده قدیم قم به تهران و از درب شرقی بهشت زهرا وارد شده و در پارکینگ های تعیین شده مستقر شوند.

بنا به اظهار سردار حسینی از ساعت 24 روز چهارشنبه تردد انواع اتوبوس و مینی بوس زائرین سایر استان ها به سمت جنوب بزرگراه خلیج فارس از پل کاظمی و رمپ و لوپ های آن ممنوع بوده و تنها اتوبوس ها و مینی بوس های مجاز مربوط به زائرین خارجی، ارگان های دولتی و نظامی می توانند از این مسیر استفاده کنند.

وی تاکید کرد: تردد وسایل نقلیه سبک در مسیر آزادراه تهران به قم حدفاصل پل شهید کاظمی تا عوارضی مجاز بوده اما در شرایط بحران احتمالی و با تشخیص پلیس راهور تهران بزرگ ممکن است محدودیت های ترافیکی در محور فوق اعمال شده و وسایل نقلیه به مسیر جاده قدیم قم به تهران هدایت شوند.

براساس گفته های سردار حسینی تاکسی های فرودگاه امام خمینی(ره) باید در زمان اجرای این محدودیت های ترافیکی از مسیر آزاد راه تهران به سمت ساوه تردد کنند.*محدودیت های توقف وسایل نقلیه در اطراف حرم مطهر

رییس پلیس راهور تهران بزرگ از آغاز محدودیت های توقف وسایل نقلیه در محدوده حرم مطهر از ساعت 17 روز چهارشنبه خبر داد و گفت: توقف کلیه وسایل نقلیه در مدت برگزاری آیین بزرگداشت در ورودی ها، خروجی ها و خیابان های فرعی منتهی به پارکینگ های 10 گانه و خیابان های اصلی بهشت زهرا ممنوع است.

وی افزود: توقف اتوبوس ها در مسیر شمال به جنوب بزرگراه شهید هاشمی تا میدان ساعت ممنوع است.

سردار حسینی گفت: توقف کلیه وسایل نقلیه در طول بزرگراه علامه عسگری در هر دو سمت مسیر از سه راهی باقرشهر تا پل حرم مطهر ممنوع است.

بنا به گفته ی وی همچنین توقف کلیه وسایل نقلیه در بزرگراه خلیج فارس از پل حرم مطهر به سمت عوارضی در هر دو سوی مسیر ممنوع است.*توصیه های پلیس راهور به زائرین حرم امام راحل

سردار حسینی به زائرین حرم مطهر توصیه کرد تا در طول برگزاری آیین بزرگداشت از توقف وسایل نقلیه در محل های غیرمجاز و حاشیه بزرگراه ها اجتناب کنند.

وی افزود: برپایی چادر داخل پارکینگ ها ممنوع بوده و عوامل انتظامی ستاد برگزاری از آن جلوگیری می کنند.

رییس پلیس راهور تهران بزرگ از نصب بیش از 70 بنر به منظور راهنمایی اتوبوس های حامل زائرین به سوی پارکینگ ها خبر داد.

سردار حسینی افزود: خط یک مترو تهران در روز 14 خرداد به صورت رایگان و با افزایش ظرفیت حمل مسافر نسبت به جابجایی زائران اقدام می کند.

وی با اعلام شماره تلفن های 66926666 و 66935577 و 110 گفت: زائرانی که خودروی آنان به دلیل تخلف توقیف می شود، می توانند با شماره های فوق تماس بگیرند و از وضعیت خودرو خود آگاهی یابند.

سردار حسینی تصریح کرد: خودروهای توقیف شده در روز آیین به پارکینگ شاهد واقع در نزدیکی محدوده حرم مطهر منتقل می شوند.

رییس پلیس راهور تهران بزرگ پارکینگ شماره چهار حرم مطهر را مخصوص توقف موتورسیکلت ها ذکر کرد اما از مردم تهران خواست تا حدامکان از وسایل نقلیه عمومی از جمله مترو برای حضور در این آیین استفاده کنند.*افزایش زمان فعالیت مراکز ترخیص خودرو

سردار حسینی همچنین با اشاره به تعطیلات پایان هفته گفت: به منظور خدمت رسانی به شهروندان تهرانی فعالیت مراکز ترخیص خودرو تا پایان هفته تا ساعت 18 تمدید شده است.

وی همچنین هرگونه بخشودگی در ارتباط با ترخیص خودروها را رد کرد.