En
تاریخ : دوشنبه 11 خرداد 1394
کد 1122

فرهادی : مراسم ارتحال امام (ره) میثاق ملی ایرانیان است / آمادگی تمامی دستگاه‌ها برای برگزاری باشکوه مراسم بیست و ششم

فرماندار تهران گفت : تمامی دستگاه ها، اعم از راه و شهرسازی، اورژانس، شهرداری تهران، هلال احمر، راهور ناجا و سایر دستگاه های خدمات رسان، آماده ارائه خدمات به زائرین و شرکت کننده گان در مراسم بیست و ششمین سالروز رحلت امام (ره) هستند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری تهران، عیسی فرهادی، فرماندار پایتخت با تبریک فرارسیدن ایام ولادت حضرت ولی عصر (عج) و اعیاد شعبانیه، مراسم سالگرد ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی، امام خمینی (ره) را بزرگترین مراسم ملی ایران اسلامی یاد کرد و اظهار داشت : مراسم ارتحال امام (ره) بزرگترین مراسم ملی ایرانیان است که هر ساله با حضور نزدیک به دو ملیون نفر از اقوام و اقشار مختلف مردم انقلابی، با هر سلیقه، گرایش، قومیت و مذهبی برگزار می شود و البته امروز شاهد تبدیل آن به میثاق ملی هستیم.

وی خاطرنشان کرد : همواره دشمن به دنبال کم رنگ جلوه دادن این مراسم در اذهان عمومی بوده و با حضور پرشور ملت فهیم ایران به هدف شوم خود دست نیافته است و از همین رو باید این حضور توام با شعور و شور را قدر بدانیم.

فرماندار تهران همچنین ضمن اشاره به در پیش بودن بیست و ششمین سالگرد مراسم ارتحال امام خمینی (ره) تصریح کرد : امسال خوشبختانه بحث ساخت و سازها و توسعه حرم مطهر به حداقل خود رسیده و بخش های قابل توجهی از حرم نیز آماده بهره برداری و خدمات رسانی به زائرین عزیز است.

معاون استاندار تهران در ادامه تاکید داشت : شبستان و زیر زمین حرم مطهر امسال به بهره برداری رسیده و با استفاده از تجربه 25 سال گذشته، تمامی تمهیدات، اعم از آماده سازی پارکینگ ها،  بحث عوارض و البته تهیه و توزیع مایحتاج زوار پیش بینی شده است.

وی افزود : طی جلسات متعددی که از اسفندماه سال گذشته از سوی استانداری تهران و همچنین فرمانداری پایتخت در تعامل با وزارت کشور برگزار شده، تمامی دستگاه ها، اعم از راه و شهرسازی، اورژانس، شهرداری تهران، هلال احمر، راهور ناجا و سایر دستگاه های خدمات رسان، آماده ارائه خدمات به زائرین و شرکت کننده گان در مراسم امسال هستند.

فرماندار تهران یادآور شد : تمامی خدمات نظیر سروریس های خدماتی، دستگاه های متولی فرهنگی، خدماتی و سایر ارگان های ذیربط بر حسب دستور اکید استاندار تهران، آمادگی کامل برای پوشش این مراسم را دارند و تمام هماهنگی های لازم در این باره با قرارگاه شهید فهمیده به عنوان متولی اصلی خدمات رسان در این مراسم صورت گرفته است .

معاون استاندار تهران در پایان نیز تصریح کرد : تمامی تمهیدات امنیتی نیز برای این مراسم پیش بینی شده و به یاری خداوند، بیست و ششمین سالگرد ارتحال معمار کبیر انقلاب نیز با شکوه، عزت و امنیت هرچه تمام تر برگزار خواهد شد.