En
تاریخ : يکشنبه 3 خرداد 1394
کد 1098

جزئیات تسهیلات شهرداری تهران برای برگزاری سالگرد ارتحال امام راحل

رئیس ستاد بزرگداشت سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره) در شهرداری تهران از آمادگی کامل این شهرداری برای برگزاری هرچه باشکوه تر آیین بزرگداشت بیست و ششمین سالگرد ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران خبر داد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل معاونت خدمات شهری شهرداری تهران، منصور باقرصاد با اشاره به اینکه برای برگزاری هرچه باشکوه تر این آیین افزون بر10کمیته در بخش های مختلف تشکیل شده است، گفت: این کمیته ها شامل آماده سازی پهنه ها، حمل و نقل و ترافیک، پشتیبانی، ایمنی و آتش نشانی، فرهنگی و تبلیغات، درمان و سلامت، روابط عمومی و مستندسازی، ساماندهی و سدمعبر، حراست، بازرسی و مخابرات است که مسوولیت ها و وظایف مرتبط به حوزه خود را انجام می دهند.

**بهره برداری از آبنمای سلام امام

وی همچنین با اشاره به اینکه آبنمای سلام امام برای نخستین بار حد فاصل قطعات شهدا و حرم مطهر حضرت امام خمینی (ره) را به یکدیگر متصل می کند، تصریح کرد: طول این آبنما 186متر است و در دو طرف مسیر بین قطعات شهدا و حرم مطهر امام (ره) با کاشت درختان نخل و گونه های گیاهی شهری و ایجاد صحنه های مناطق جنگی ساخته شده است.

**پیش بینی 9 پارکینگ در 20 پهنه

باقرصاد افزود: اطراف حرم حضرت امام خمینی (ره) به20 پهنه تقسیم شده و در اختیار مناطق 20 گانه شهرداری تهران قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه 9 پارکینگ برای این 20 پهنه در نظر گرفته شده است، افزود: منطقه 19 به طور ویژه پهنه اتوبان های منتهی به بهشت زهرا(س) را در اختیار داشته و 19منطقه دیگر پهنه حرم و اطراف حرم حضرت امام(ره) را برعهده دارند.

رییس ستاد بزرگداشت سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) در شهرداری تهران با اشاره به اینکه تبلیغات محیطی در اطراف حرم حضرت امام ،سطح بهشت زهرا(س)، بزرگراه ها و داخل شهر برای روزهای 13 و 14 خرداد در دو وجه پیش بینی شده است خاطرنشان کرد: پانزدهم خرداد ماه نیز آیین گرامیداشت شهدای 15 خرداد توسط شهرداری منطقه 15 برگزار می شود.

وی در خصوص تدابیر ترافیکی و حمل و نقل عمومی برای تسهیل در رفت وآمد زائران به حرم مطهر امام خمینی(ره) گفت: شرکت های اتوبوسرانی، مترو و تاکسیرانی با تمام ظرفیت تا پایان آیین در اختیار زائران هستند، ضمن اینکه مترو و اتوبوس از ساعت 12 سیزدهم خرداد تا پایان آیین به صورت رایگان خدمات رسانی می کنند.

وی به حضور شرکت شهر سالم و اورژانس شهر تهران نیز در این آیین اشاره کرد و گفت: ایستگاه اورژانس شرکت شهر سالم شهرداری تهران از بعدازظهر سیزدهم خرداد تا عصر روز چهاردهم خرداد فعال هستند.