En
تاریخ : شنبه 2 خرداد 1394
کد 1094

ضریح نمادین امام حسین(ع) و حضرت ابوالفضل (ع) در باغ موزه دفاع مقدس رونمایی شد

ضریح نمادین امام حسین(ع) و حضرت ابوالفضل (ع) در باغ موزه دفاع مقدس رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم،‌ ضریح نمادین حضرت امام حسین (ع) و حضرت ابوالفضل العباس (ع)با حضور شهردار تهران، مشاور فرمانده کل قوا در امور حفاظت و اطلاعات، جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین، رئیس شورای اسلامی شهر تهران، فرمانده نیروی انتظامی‌، قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران، معاون آماده و پشتیبانی ستاد کل نیروهای مسلح، جانشین سپاه قدس‌، رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس‌، رئیس پلیس راهور تهران بزرگ عصر روز گذشته رونمایی شد.

در این مراسم سردار علی فضلی گفت: ضریح نمادین حضرت امام حسین(ع) که توسط هنرمندان ساخته شده، به عنوان بخشی از حلقه مفقوده باغ موزه دفاع مقدس است. رزمندگان اسلام در جبهه‌های حق علیه باطل در دفاع مقدس به امام حسین(ع) اقتدا کردند و از ایشان الگو گرفتند و همه شهدایی که در پل شهادت این باغ موزه هستند، با عشق حضرت سیدالشهدا(ع) به میدان‌های جنگ رفتند و به شهادت رسیدند.

وی با بیان اینکه فرزندان امام خمینی(ره) 33 سال پیش در عملیات بیت‌المقدس به پیروزی رسیدند، بیان کرد: یکدلی و وحدت نیروهای مسلح از جمله ارتش، بسیج، سپاه، کمیته‌ها، شهربانی و مهندسی رزمی جهاد سازندگی سبب شد عملیات بیت‌المقدس را که از جمله بزرگترین عملیات‌های دفاع مقدس است، اجرا کنند.

جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین در ادامه با نقل خاطره‌ای از عملیات بیت‌المقدس گفت: توسل به ائمه معصومین(ع) در موفقیت و پیروزی این عملیات نقش بسزایی داشت و سبب شکست و ناامیدی بیش از پیش دشمنان شد.

سردار جواد خضرایی، مشاور شهردار تهران و مدیرعامل موزه دفاع مقدس نیز در ادامه این مراسم ضمن ارائه گزارشی از روند ساخت وجوهی از ضریح نمادین حضرت امام حسین (ع) و حضرت ابوالفضل العباس (ع) اظهار داشت: این ضریح نماد عشق و توسل رزمندگان بسیجی در جبهه‌های جنگ به امام حسین(ع) است؛ چرا که آنها با الگو گرفتن از امام حسین(ع) و فرزندانش از عاشورا درس گرفتند و در میدان‌های جهاد علیه دشمن مجاهدانه جنگیدند.

وی افزود : امروز بازدید کنندگان موزه دفاع مقدس پس از عبور از پل شهادت که اسامی و تصاویر نورانی 189 هزار شهید دفاع مقدس بر دیوار‌ه‌های آن نقش می‌بندد به تالار عاشورا می‌رسند‌ و نقش قیام عاشورا که یک جریان مستمر و سرمشق دائمی برای امت اسلام است را در دوران دفاع مقدس می‌بینند.

در پایان آیین رونمایی، از 10 نفر از جانبازان سرافراز دوران دفاع مقدس نیز تجلیل و قدردانی شد.