En
تاریخ : پنجشنبه 3 آبان 1397
کد 4061

فرماندار تهران: برگرداندن کودکان بازمانده از تعلیم و تربیت به مدارس و توانمندسازی افراد متکدی گام موثری در کاهش آسیب ها است

تحریریه خبر- معاون استاندار و فرماندار تهران ضمن اشاره به ظرفیت مراکز بهاران افزود: با وجود ۱۳ مرکز بهاران می توانیم در راستای کاهش آسیب ها و بازگرداندن کودکان بازمانده از تحصیل ،تعلیم و تربیت به مدارس و در توانمندسازی افراد متکدی گام های موثری برداریم.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری تهران،”عیسی فرهادی” در مراسم بهره برداری از مجتمع فوریت های خدمات اجتماعی شهر تهران ضمن اشاره به جمع آوری متکدیان،کودکان کار،معتادین متجاهر و سایر آسیب ها در این مرکز افزود:این افراد پس از ورود به مرکز به مدت نه ماه در کمپ نگهداری می شوند و تمامی دستگاه ها بویژه شهرداری و بهزیستی برای باز آفرینی و توانمندسازی آن ها کمک خواهند کرد.
فرماندار تهران به وجود چهار هزار مسجد و ده هزار بسیج فعال و سایر ظرفیت ها موجود در شهرستان تهران اشاره کرد و گفت: رسانه ها،صدا و سیما و دیگر تریبون ها باید در زمینه فرهنگ سازی در خصوص آسیب های اجتماعی همکاری کنند.
وی افزود: با وجود ۱۸۳بیمارستان در تهران که نمازخانه آن ها در اختیار همراهان بیماران است در زمستان سال گذشته یک فوتی هم در خیابان نداشتیم.
فرهادی به استفاده از ظرفیت سازمانهای مردم نهاد تاکید کرد و گفت:اگر ۱۰۰تا از این سازمان ها هر کدام ده کودک را تحت پوشش قرار دهند دیگر متکدی کودک نخواهیم داشت.
فرهادی با توجه به ۱۳مرکز بهاران افزود: بهزیستی دیگر کمبود جا و مکان ندارد و شهرداری نیز قابلیت پوشش سه تا پنج هزار کارتن خواب را دارد.
انتهای پیام/

  • نوشته شده
  • توسط روابط عمومی فرمانداری تهران 2
  • تعداد بازدید 79