En
تاریخ : سه شنبه 1 آبان 1397
کد 4057

در فرمانداری تهران بررسی شد؛

مشکلات اراضی تقی آباد در کارگروه پسماند

تحریریه خبر- در راستای بررسی و اتخاذ تصمیم در خصوص مسائل ناشی از عدم تفکیک زباله و زباله گردی جلسه کارگروه ویژه مدیریت پسماند شهرستان تهران به ریاست معاون فنی و عمرانی فرمانداری تهران برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری تهران، "غلامحسین آرام" در جلسه کارگروه ویژه مدیریت پسماند شهرستان تهران که با محوریت اراضی موسوم به تقی آباد واقع در منطقه 18 برگزار شد گفت: معضل پسماندها و جمع آوری زباله ها در حاشیه شهر و مناطق اطراف  نظیر تقی آباد آسیب های فراوان اجتماعی، فرهنگی، امنیتی و انتظامی بوجود آورده است که برای رفع این معضلات همه دستگاه های ذی ربط باید همکاری و تعامل لازم را داشته باشند.
معاون فرماندار تهران ضمن اشاره به بازدید از محل تقی آباد و گزارش ارایه شده افزود: دپوی ضایعات و زباله، تپه ایجاد شده ناشی از عملیات مترو، کوره پز خانه متروکه، احکام ماده صد، اتباع بیگانه، کاربری منطقه، حریم راه آهن، بهداشت و محیط زیست، تفکیک و بازیافت زباله، انشعابات خدماتی، اسناد و مالکیت اراضی از مواردی است که زمینه مشکلات زیادی را بوجود آورده است.
آرام در ادامه افزود: باید تکلیف اراضی مشابه تقی آباد مشخص شود و کاربری های مجاز جایگزین برای آنها تعریف گردد برای این منظور دستگاه های متولی باید ملزم به انجام باشند.
وی تا زمان شروع به کار فاز یک مترو خط سه دراراضی تقی آباد که بخشی از آن در محدوده آسیب  قرار دارد خواستار محصور نمودن محوطه و ایجاد دیوار بتنی شد.
در این نشست پس از بحث و بررسی پیرامون موضوعات مطروحه راهکارهایی ارایه و تصمیمات لازم اتخاد شد.
انتهای پیام/
 
  • نوشته شده
  • توسط روابط عمومی فرمانداری تهران 2
  • تعداد بازدید 130