En
تاریخ : يکشنبه 29 مهر 1397
کد 4054

فرماندار تهران: دریافت وجوه انشعابات از اماکن تجاری پس از تغییر شغل خلاف قانون است

تحریریه خبر- معاون استاندار و فرماندار تهران در نشستی که به منظور اجرایی نمودن مصوبات مربوط به رفع مشکلات و معضلات مناطق مختلف تهران برگزار شد در خصوص انشعابات تجاری مربوط به اماکن تجاری بعد از تغییر شغل افزود: دریافت وجوه انشعابات از اماکن تجاری پس از تغییر شغل خلاف قانون است و با تغییر نوع شغل، تغییر کاربری رخ نداده که مشمول پرداخت عوارض باشد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری تهران، " عیسی فرهادی" در جلسه نمایندگان و دبیران شورای یاری مناطق مختلف تهران گفت: تغییر مشاغل صنفی مشمولِ تغییر و تبدیل کاربری نیست از این رو  دریافت وجه از سوی ادارات خدمت رسان خلاف قانون است.
فرماندار تهران به نقش پر رنگ شورای یاری محلات در خدمت به مردم اشاره کرد و افزود: حضور شورایاری محلات در حل مشکلات روز اجتماعی و فرهنگی از راهکارهای موثر است از این رو بصورت ماهیانه جلساتی را برگزار خواهیم کرد تا در راستای گره گشایی از مشکلات مردم و شهروندان گام های مطلوبی برداریم.
فرماندار تهران ضمن اشاره به وجود مشکلات مشترک در تمام مناطق و استفاده از ظرفیت و کارآمدی شورا یاری ها افزود: مشکلات و آسیب های اجتماعی، طلاق، تکدی گری، اتباع غیرمجاز و معتادین متجاهر از مسایل فرهنگی است که شورا یاری ها با ظرفیت ، دسترسی  و تعامل نزدیک با مردم می تواند راهگشا باشند.
وی مسئله آلودگی هوا و ترافیک شهر را از مشکلات اصلی شهروندان تهرانی برشمرد و افزود: احداث دو بزرگراه در غرب و شرق تهران می تواند بخش بزرگی از مسایل را مرتفع نماید.
" غلامحسین آرام"  معاون فنی و عمرانی فرمانداری تهران برگزاری نشست های  عمومی رسیدگی به مشکلات مناطق مختلف تهران در پیگیری و حل این مشکلات مهم ارزیابی کرد و گفت: طی این نشست ها 253 مصوبه در کل مناطق داشتیم که 140 مصوبه عملیاتی شده و 113 مصوبه در حال پیگیری است.
آرام افزود: بعضی مناطق همکاری خوبی با فرمانداری تهران داشتند که باعث حل مشکلات منطقه مربوطه شده است، برخی مناطق همکاری کمتری داشتند، برخی دیگر نیز مشکلات خاصی داشتند که با تشکیل کارگروه های تخصصی به صورت ویژه بررسی شد.
در این نشست دبیران شورای یاری مناطق به عنوان نماینده فرماندار در هر منطقه مسایل مربوطه را عنوان و پس از بحث و بررسی تصمیمات لازم در قالب مصوبه اتخاذ گردید.
 انتهای پیام/
  • نوشته شده
  • توسط روابط عمومی فرمانداری تهران 2
  • تعداد بازدید 30