En
تاریخ : سه شنبه 20 شهريور 1397
کد 4003

به منظور رسیدگی به درخواست های مردمی و نیز حل مشکلات اهالی محلات برگزار شد؛

نشست عمومی مربوط به منطقه4 تهران

تحریریه خبر- نشست مشترک اعضای مجمع نمایندگان مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، دبیران شورایاری ها و مدیران ، مسوولان و نمایندگان دستگاه های اجرایی به ریاست فرماندار تهران در تالار اجتماعات فرمانداری تهران برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل فرمانداری تهران، "عیسی فرهادی" معاون استاندار و فرماندار تهران منطقه 4 تهران را از مناطق زیبا با فضای سبز مناسب که دارای گذر و زیرگذرهای خوب  است عنوان نمود و گفت: 10 درصد جمعیت تهران در این منطقه است و طبیعی است که مشکلاتی در این منطقه باشد که پیگیری و مرتفع خواهد شد.
فرهادی افزود : با پیگیری دکتر کواکبیان نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی مجموعاً  66 جلسه (هر منطقه 3 جلسه)برای رسیدگی به درخواست های مردمی و نیز حل مشکلات اهالی محلات برگزار شده است که منتهی به حل برخی از مشکلات مردم مناطق گردیده است
وی در ادامه افزود: از دیگر نتایج خوب این جلسات می توان به ایجاد امید در بین  شورایاری ها  اشاره کرد که  با پیگیری از فرمانداری تهران و سایر مدیران و مسوولان گام موثری در پیشبرد و حل مشکلات شهروندان تهرانی برداشته اند.
فرهادی ضمن تشکر از  تلاش شهردار منطقه 4 تهران برای حفظ حریم شرق تهران،  برای حل مشکلات مربوط به آموزش و پرورش، ادامه کار پروژه اتوبان شهید باقری، مشکلات مربوط به ثبت اسناد، زمین های  مربوط به احداث 2کلانتری و سایر موارد مطروحه گفت: جلسات تخصصی در زمینه هریک از معضلات تشکیل خواهد شد و پس از بحث و تبادل نظر و اعلام مصوبه ، مشکلات را گره گشایی خواهیم نمود تا به نتیجه مطلوب برسیم.
"حجت الاسلام و المسلمین مهدی شیخ" نماینده  مردم تهران در مجلس شورای اسلامی نیز ضمن تشکر از همت و تلاش مصطفی کواکبیان نماینده مردم تهران در مجلس و عیسی فرهادی معاون استاندار و فرماندار تهران که با اخلاص وسعه صدر مشکلات مردم را پیگیری نموده اند افزود:در این جلسات بعد از عنوان مشکلات توسط مردم  و شورایاری ها  مصوبات باید  پیگیری و اجرا شود و ما نمایندگان مجلس به صورت فردی به مناطق مختلف تهران سرکشی خواهیم کرد تا مصوبات اجرایی گردد و برای عدم اجرای این مصوبات هیچ توجیهی قابل پذیرش نیست.
وی افزود : برخی مسایل موضوعی هستند و مختص یک منطقه است که از طریق معاونت فنی و عمرانی فرمانداری تهران پیگیری خواهد شد ولی برخی مسایل برای مناطق مختلف است که در شورای 51 نفر نمایندگان مردم در مجلس و شورای  شهر بررسی خواهد شد.
"مصطفی کواکبیان" نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ضمن عرض تسلیت به مناسبت سالگرد شهدای 17شهریور افزود: شهدای 17 شهریور با شعار استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی قدم در راه خدا گذاشتند و شهید شدند و ما باید کاری کنیم که شرمنده شهدا نباشم.
اجلاس سران روسیه، ترکیه و ایران در تهران نشان داد که ما در منطقه حرفی برای گفتن داریم و این همان ثمره ی استقلال است که مردم به مسوولان سپرده اند.
وی افزود: امیدواریم در بحث آزادی بتوانیم بهتر از قبل حرف بزنیم و لکنت زبان نداشته باشیم همانطور که در این جلسات مردم با بیان مسایل و مشکلاتشان حرف زدند.ما باید اسلام را هدف قرار دهیم و در راستای حکومت اسلامی گام بردایم .
کواکبیان حمله وران به کنسولگری ایران در بصره را مشتی خائن ، نادان و داعشی قلمداد کرد و گفت: این ها باعث نمی شود که ما از سید و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله (ع) دست بکشیم و کوتاه بیایم.
وی در بحث املاک حکیمیه خواستار همکاری بنیاد مستضعفان شد و درمورد  پادگان نیروی دریایی گفت: این موضوع را از طریق کمیسیون امنیت ملی پیگیری می کنیم.
کواکبیان افزود: محله خاک سفید زیبنده نظام جمهوری اسلامی نیست و برای حل مسایل این محله به طور جد پیگیر خواهیم بود.
در مورد وجود  دادسرا در محله مبارک آباد و حسین آباد  وزارت دادگستری باید بیاید و مشکلات را حل کند.
درمورد زمینی به مساحت 2 هکتار با کاربری ورزشی در منطقه 4 که در اختیار عده ای خاص است باید مطابق کمیسیون ماده  88 ارجاع و از طریق کمیسیون فرهنگی مجلس و پیگیری حجت الاسلام و المسلمین مهدی شیخ مشکل حل شود.
 " سیدعلیرضا حسینی" شهردار منطقه4 ضمن اشاره به ویژگی های  و مشکلات منطقه افزود: در این منطقه دانشگاه ها، شهرک های نظامی و غیر نظامی وجود دارد و با وجود باغ پرندگان، جنگل تلو ، جنگل لویزان  و شیان  قطب گردشگری محسوب می شود.
وی همچنین افزود: بافت فرسوده و ریزدانه های در این منطقه از مشکلات موجود است و در این منطقه با کمبود سرانه های ورزشی و خدماتی روبرو هستیم ، منطقه فاقد کتابخانه عمومی و شهربازی است، واحدهای صنفی در این منطقه باید ساماندهی شود.
حسینی گفت: در بحث حریم 364 هکتار زمین داریم که متعلق به تعاونی ها است که باید از این  فرصت به صورت بهینه  و برای خدمات به مردم استفاده کنیم.
شهردار منطقه 4 به وجود پایانه شرق و ایستگاه های مترو اشاره کرد و گفت: به دلیل اینکه آخرین ایستگاه مترو برای مسافران رودهن، بومهن و جاجرود در این منطقه است با سرریز مسافران مواجه ایم و خواستار ادامه خط 2 مترو شد تا مشکلات ترافیکی و تردد در این منطقه با مشکل روبرو نشود.
حسینی به بحث مدارس اشاره کرد و خواستار همکاری بیشتر آموزش و پرورش و خیرین در این زمینه شد.
شهردار منطقه در بحث اتوبان باقری افزود: قسمتی از اتوبان در منطقه یک واقع گردیده است که برای حل مشکلات این بزرگراه باید ارتش و بیمه دانا به عنوان مالکین و متصرفین جلسه تشکیل دهند.
حسینی از افتتاح مجموعه شهربانو و استخر ، باشگاه و سینما  در منطقه خاک سفید(گلشن) خبر داد.
وی به انعقاد قرار داد آبیاری فضای سبز و ارایه خدمات شهری شرکت فاضلات ، معاینه فنی خودروها و انتقال آن به خارج از بافت و اختصاص یک مجموعه 20 هکتاری برای نگهداری ماشین های سنگین نیز اشاره کرد.
نماینده شرکت فاضلاب تهران به اجرایی شدن طرح فاضلاب در اکثر معابر منطقه 4 اشاره کرد و افزود: 96 درصد(813 کیلومتر) از طرح انجام شده و به بهره برداری رسیده است.
همچنین مقرر شده طی مصوبه ای تا آخر آذرماه امسال کلیه انشعابات باقی مانده توسط این شرکت انجام گردد.
نماینده اداره برق نیاز های برق خیابان خلعتبری(ضلع جنوب اتوبان بابایی تا رسالت) را به عنوان حیطه اجرایی اداره برق عنوان کرد ولی  تامین برق جاده روستایی تلو را از وظایف  وزارت راه و شهرسازی دانست.
نماینده اداره برق همچنین استفاده وانت بارها از برق غیر مجاز  را از مشکلات عمده عنوان کرد که بعضاً باعث برق گرفتگی ها  و مخاطرات جانی برای این اشخاص نیز گردیده است.
نماینده آموزش و پرورش ضمن اشاره به وجود 405 مدرسه و 130 هزار دانش آموز در منطقه4 گفت: منطقه 4 تهران جمعت بسیار زیادی از دانش آموزان را در خود جای داده  و می توان گفت بزرگترین منطقه آموزش و پرورش در کشور است از این رو برای رفع مشکلات آموزش و پرورش منطقه نیاز به همکاری و هماهنگی بیشتر دستگاه ها داریم.
نماینده آموزش پرورش نبود حتی یک دبیرستان پسرانه در محله حکیمیه را از جمله مشکلات عنوان کرد.
نماینده بهزیستی مجموعه عوامل مختلف که محصول ناکارآمدی در همه مناطق هستند را باعث ظهور و رشد آسیب های اجتماعی و افزایش افراد آسیب رسان و آسیب دیده اجتماعی عنوان کرد.
وی به وجود 92 مرکز بهزیستی در منطقه 4 اشاره کرد و افزود: این مراکز در زمینه توان بخشی، دارو درمانی، مرکز مشاوره ژنتیک، کمپ ترک اعتیاد، مرکز مشاوره و مهد کودک و... فعال هستند با این وجود هنوز هم ما با کمبود این گونه مراکز روبرو هستیم .
نماینده نیروی انتظامی  نیز در خصوص احداث کلانتری در محلات قنات کوثر و مجیدآباد و معتادین مطالبی را عنوان نمود و خواستار طرحی برای ساماندهی کارگران خیابانی در فلکه سوم و چهارم تهرانپارس شد.
شورایاری محلات منطقه 4  تهران وجود بافت فرسوده در شمیران نو و خاک سفید، وجود مشاغل مزاحم و وانت بار در ناحیه 6 و 7، وجود سگ های و لگرد و جانواران موذی، توقف خودروهای سنگین در خیابان های نواحی 6، 8 و 9، وجود دکل های  برق فشار قوی، کمبود سرانه های ورزشی، کمبود سوله های بحران، وجود پادگان های نظامی،  نبود پل های عابر مکانیزه، نبود روشنایی در سطح معابر، رها شدن پروژه بزرگراه باقری، کمبود کلانتری،  کمبود سینما و بیمارستان، بازنگری طرح تفصیلی منطقه4، وجود دادگستری در منطقه و مشکلات ترافیکی ، وجود آسیب های اجتماعی و فقر در منطقه را به عنوان مشکلات و معضلات بیان نمودند.
نشست عمومي بررسي مشكلات اهالی منطقه 4 تهران به ریاست "عیسی فرهادی" معاون استاندار و فرماندار تهران و با حضور "مصطفی کواکبیان" و "حجت الاسلام و المسلمین مهدی شیخ"جمعي از نمايندگان مجلس، "غلامحسین آرام" معاون فنی و عمرانی فرمانداری تهران ،"عبدالعظیم رضایی" معاون سیاسی و انتظامی فرمانداری تهران، " سیدعلیرضا حسینی" شهردار منطقه 4، دبیران شورایاری ها و مدیران ، مسوولان و نمایندگان دستگاه های اجرایی برگزار شد.
انتهای پیام
/
  • نوشته شده
  • توسط روابط عمومی فرمانداری تهران 2
  • تعداد بازدید 108