En
تاریخ : سه شنبه 20 شهريور 1397
کد 4002

به منظور رسیدگی به درخواست های مردمی و نیز حل مشکلات اهالی محلات برگزار شد؛

نشست عمومی مربوط به منطقه3 تهران

تحریریه خبر- نشست مشترک اعضای مجمع نمایندگان مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، دبیران شورایاری ها و مدیران ، مسوولان و نمایندگان دستگاه های اجرایی به ریاست فرماندار تهران در تالار اجتماعات فرمانداری تهران برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل فرمانداری تهران، "عیسی فرهادی" معاون استاندار و فرماندار تهران منطقه 3 تهران را به عنوان شاهراه وقلب تهران عنوان کرد و افزود: در این منطقه گذرهای زیادی موجود است و مردم متمکنی دارد که ما امیدواریم روزی تمام مناطق تهران مانند این منطقه از امکانات مطلوبی برخوردار شوند. این منطقه رتبه یک درمانی را دارا است. بخش بزرگی از  فضای سبز شهر را دارد، ورزشگاه انقلاب، پارک ملت، بخش عظیمی از اراضی عباس آباد در این منطقه است.
فرهادی افزود: برای حل مشکلات مربوط به اوقاف و آموزش و پرورش جلسه ی ویژه برگزار خواهد شد.
وی تخصیص زمین برای  احداث کلانتری را  با کمک شهرداری، شورایاری ها و اداره املاک در ارتقاء امنیت منطقه مهم عنوان کرد و از "عبدی" معاون مدیرکل ثبت اسناد استان تهران خواستار پیگیری و رفع مشکلات  ساختمان های پلاک 70 شد.
"مصطفی کواکبیان" نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ضمن عرض تسلیت به مناسبت سالگرد شهدای 17شهریور افزود: شهدای 17 شهریور با شعار استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی قدم در راه خدا گذاشتند و شهید شدند و ما باید کاری کنیم که شرمنده شهدا نباشم.
اجلاس سران روسیه، ترکیه و ایران در تهران نشان داد که ما در منطقه حرفی برای گفتن داریم و این همان ثمره ی استقلال است که مردم به مسوولان سپرده اند.
وی افزود: امیدواریم در بحث آزادی بتوانیم بهتر از قبل حرف بزنیم و لکنت زبان نداشته باشیم همانطور که در این جلسات مردم با بیان مسایل و مشکلاتشان حرف زدند ما باید اسلام را هدف قرار دهیم و در راستای حکومت اسلامی گام بردایم .
کواکبیان حمله وران به کنسولگری ایران در بصره را مشتی خائن ، نادان و داعشی قلمداد کرد و گفت: این ها باعث نمی شود که ما از سید و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله (ع) دست بکشیم و کوتاه بیایم.
 کواکبیان در نشست مردم منطقه 3 به احداث زیر گذر میدان ونک اشاره کرد و افزود : برای حل مشکل ترافیک و گره ترافیکی که در این نقطه ایجاد شده احداث زیر گذر می تواند این مشکل را مرتفع نماید.
" سید مرتضی روحانی " قائم مقام شهردار منطقه 3 ضمن اشاره به مشکل استفاده از ورزشگاه ها و کمیسیون ماده  88   که واگذاری اماکن ورزشی را به بخش خصوصی داده افزود: سازمان ورزش بهره برداری از اماکن ورزشی را طی برگزاری مزایده به بخش خصوصی تحویل می دهد.
وی درخصوص کمبود پارکینگ و پارک دوبل اتومبیل ها افزود: زمین میدان شیخ بهایی  و زمین کنار بیمارستان بقیه الله  را برای احداث پارکینگ طبقاتی در نظر گرفته ایم.
نماینده املاک در بحث ساختمان های محله آرارات افزود: در صورت نوسازی، این ساختمان ها نیاز به پایان کار ندارند ولی برای خرید و فروش با مراجعه به اداره ثبت با فراهم بودن استاندارهای مربوط به سال ساخت مجوز پایان کار صادر خواهد شد ولی در صورتی که ملک به صورت غیرمجاز ساخته شده است باید جریمه آنرا پرداخت نماید.
نماینده آموزش و پروش در خصوص  مدارس موجود در منطقه 3 گفت: 30 درصد مدارس ما دولتی و 70 درصد غیر دولتی هستند و تعدادی از مدرسین این منطقه رتبه یک کشوری دارند.
وی به مشکل مدرسه امام صادق(ع) در طرح عقب نشینی برای حل مشکلات ترافیکی اشاره کرد و افزود: زمین این مدرسه متعلق به اداره اوقاف است ولی بنای ساختمان و بهره برداری آن با آموزش و پرورش است بنایراین باید هماهنگی با هر دو ارگان صورت پذیرد.
شورایاری محلات منطقه 3  تهران وجود بافت فرسوده بویژه در محلات زرگنده، ده و نک و پاسداران،  ساخت برج ها بدون مجوز، فروش مواد غذایی در برخی خیابان ها و معابر اصلی منطقه، استفاده از چاه های آب در محدوده این منطقه، نبود پارکینگ و پارک دوبل برخی خودروها، وجود معضلات اجتماعی ، مشکلات مربوط به فاضلاب ، وجود آب رسانی خصوصی در برخی محلات، کمبود سرانه ورزشی و نبود ورزشگاه، وجود 2 مدرسه در شمال میدان تره بار محله اختیاریه که اگر عقب نشینی کنند مشکل ترافیکی حل خواهد شد، وجود املاک قدیمی بدون سند ،مشکل سند ساختمان های محله آرارات، نبود آسفالت مناسب در خیابان زرگنده و ... در منطقه را به عنوان مشکلات و معضلات بیان نمودند.
نشست عمومي بررسي مشكلات اهالی منطقه 3 تهران به ریاست "عیسی فرهادی" معاون استاندار و فرماندار تهران و با حضور "مصطفی کواکبیان" و "حجت الاسلام و المسلمین مهدی شیخ" نمايندگان مجلس، "غلامحسین آرام" معاون فنی و عمرانی فرمانداری تهران ،"عبدالعظیم رضایی" معاون سیاسی و انتظامی فرمانداری تهران، " سید مرتضی روحانی " قائم مقام شهردار منطقه 3، دبیران شورایاری ها و مدیران ، مسوولان و نمایندگان دستگاه های اجرایی برگزار شد.
انتهای پیام/
 
  • نوشته شده
  • توسط روابط عمومی فرمانداری تهران 2
  • تعداد بازدید 80