En
تاریخ : چهارشنبه 14 شهريور 1397
کد 3997
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل فرمانداری تهران، "علیرضا محجوب" نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی حل برخی از مشکلات مطرح شده را نیازمند رسیدگی و برگزاری جلسات بیشتر عنوان نمود و خواستار حل مشکلات مردم بصورت ویژه شد.
"زهرا نژاد بهر ام" عضو شورای اسلامی شهر تهران ضمن اشاره به اینکه بحث شب مردگی در منطقه 6 باید بصورت جدی پیگیری شود افزود: زیست شبانه با کاهش ساختمان های مسکونی و افزایش ادارات در منطقه 6 در حال افزایش است که برای حل این معضل باید طرح مشخصی در خصوص آن ارایه گردد.
نژاد بهرام حل مشکلات مالکینی که در محدوده طرح توسعه دانشگاه قرار دارند را مهم دانست و افزود: برای حل این مشکل می توانیم از طریق درخواست از مجلس مشکل را پیگیری کنیم تا تکلیف طرح مشخص گردد و یا در بازه زمانی مشخص اجرا گردد و مالکین ساختمان های واقع در این طرح از بلاتکلیفی درآیند.
نژاد بهرام  در خصوص  سوله های مدیریت  بحران  گفت: از ظرفیت های موجود می توانیم چند منظوره استفاده کنیم و این سوله ها ضمن دپوی تجهیزات مدیریت بحران می توانند به عنوان مکان دیگری مورد استفاده قرار گیرند تا بهینه تر مورد بهره برداری باشند.
" محمد رضا دهداری پور " شهردار منطقه 6  در خصوص طرح توسعه دانشگاه تهران گفت: قانون این طرح در شورای عالی معماری و شهرسازی و کمیسیون ماده5 شهرداری تصویب شده و این طرح به خودی خود مشکلی ندارد و ما تلاش می کنیم اجرایی گردد.برخی از مالکین به دلیل عدم تامین بودجه لازم برای تملک باقیمانده اراضی معترض اجرای این طرح هستند که با تامین بودجه مشکلات این مالکین نیز حل خواهد شد.
وی به تامین اعتبار پروژه پل گیشا که بین شهرداری منطقه2 و 6 مشترک است  اشاره نمود و افزود: با همکاری شهرداری هر دو منطقه امیدواریم تا پایان مهر ماه سال1398 این پروژه به اتمام برسد.
دهداری پور به طرح شورای شهر برای زیست شبانه اشاره کرد و اجرای این طرح  را برای  رفع مشکلات شب مردگی در منطقه 6  مهم دانست.
وی در خصوص ایجاد میدان های میوه و تره بار اعلام آمادگی نمود و استفاده از سوله های مدیریت بحران برای استفاده دیگر موارد بلامانع دانست.
در این نشست نماینده محیط زیست به بحث پروژه های عمرانی کوتاه مدت اشاره کرد وگفت: کارگاه های ایجاد شده در پروژه های موقت در جهت رعایت مسایلی از قبیل آلودگی و ایجاد سرو صدا و ... باید ملزم به رعایت قوانین زیست محیطی نیز باشند و خواستار رعایت مواردی شد که از هدر رفت آب جلوگیری شود.
شورایاری محلات منطقه 6 تهران از بین رفتن زیست شبانه در منطقه ، کمبود مکان هایی برای اسکان همراهان بیماران(همراه سرا) با توجه به وجود بیمارستان ها ، کمبود میادین میوه و تره در منطقه، احداث خانه تئاتر در خیابان سمیه بدون رعایت مسایل ایمنی، عدم اجرای طرح توسعه دانشگاه تهران و بلاتکلیفی صاحبان ساختمان هایی که در این طرح قرار دارند، رها شدن پروژه پل گیشا، افزایش بار ترافیکی خیابان کارگر شمالی (کوی دانشگاه) را به عنوان مشکلات و معضلات بیان نمودند.
نشست عمومي بررسي مشكلات اهالی منطقه 6 تهران به ریاست "عیسی فرهادی" معاون استاندار و فرماندار تهران و با حضور "مصطفی کواکبیان" ، "علیرضا محجوب" و"غلامرضا حیدری" جمعي از نمايندگان مجلس، "حجت الاسلام و المسلمین احمد مازنی" رییس کمیسیون فرهنگی مجلس ، " محسن هاشمی"  رییس شورای اسلامی شهر تهران، "افشین حبیب زاده "و "زهرا نژاد بهرام" اعضای شورای اسلامی شهر تهران، "غلامحسین آرام" معاون فنی و عمرانی فرمانداری تهران ،"عبدالعظیم رضایی" معاون سیاسی و انتظامی فرمانداری تهران، " محمد رضا دهداری پور" شهردار منطقه6 ،دبیران شورایاری ها و مدیران ، مسوولان و نمایندگان دستگاه های اجرایی برگزار شد.
انتهای پیام/