En
تاریخ : چهارشنبه 14 شهريور 1397
کد 3996
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل فرمانداری تهران، "عیسی فرهادی" معاون استاندار و فرماندار تهران ضمن تشکر از همت و تلاش جدی " مصطفی کواکبیان" نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در برگزاری و پیگیری جلسات مربوط به بررسی مشکلات مردم مناطق مختلف تهران افزود: این نشست سومین نشست از بررسی مشکلات مردم منطقه7 تهران است که هدف از برگزاری این نشست و نشست سایر مناطق ارتباط با مردم مناطق بویژه نمایندگان مستقیم آن ها (شورایاری) است تا در راستای مرتفع نمودن مشکلات و معضلات موجود تصمیمات عملیاتی مصوب گردد و گره از مشکلات مردم بگشاید.
فرماندار تهران افزود: در نشست های عمومی مربوط به مناطق مختلف  تهران که به منظور رسیدگی به درخواست های مردمی و نیز حل مشکلات اهالی محلات برگزار شده است  216 مصوبه وجود داشته و علیرغم اینکه هنوز مصوبات منطقه 6 و 7 تصویب نشده و مناطق 3 و 4 هم در هفته آتی مصوباتی خواهد داشت، 106 مصوبه اجرایی و 110 مصوبه دیگر در حال پیگیری است.
فرهادی پیگیری و حضور نمایندگان مجلس و اعضای شورای اسلامی شهر تهران را  مایه خرسندی عنوان کرد و گفت: امیدواریم که روند بررسی و رسیدگی به  مشکلات مردم با حضور نمایندگان و مسوولان منتخب مردم منتج به نتایج مطلوبی گردد.
"زهرا نژاد بهر ام" عضو شورای اسلامی شهر تهران نیز به وجود اتوبان صیاد و امام علی در منطقه7 اشاره کرد و افزود: اختلاف طبقاتی حاصل از وجود این بزرگراه ها ، وجود بافت فرسوده ، مهاجرت جدی درون شهری مردم این منطقه و مناطقی مثل منطقه 13،16 و 15 که بسیار جدی است متوجه ما مدیران شهری و شهرداری است و در اسرع وقت باید تدابیر و اقدامات لازم را فراهم آوریم.
نژاد بهرام ضمن توجه ویژه به بافت فرسوده افزود: مسایل مرتبط با بافت فرسوده ، نوسازی و گرفتن مجوز ها باید با همکاری تمامی دستگاه ها، شهرداری،  شرکت آب،  شرکت برق، آموزش و پرورش و ... صورت گیرد تا اجرایی شود.
"سمیه حاجوی" شهردار منطقه 7 در این نشست ضمن اشاره به خاص بودن منطقه 7 که در قلب تهران نیز واقع است افزود: منطقه 7 به دلیل وجود خیابان شریعتی به دو قسمت شرقی و غربی تبدیل شده که وضع اقتصادی مردم در نیمه غربی خوب و در نیمه شرقی ضعیف است  و 48 درصد بافت فرسوده را دارد ، سرانه فضای سبز در نیمه شرقی پایین تر است و مشکلات اجتماعی بیشتری وجود دارد از این رو برای برقراری عدالت اجتماعی شهرداری 3500 متر باغ را در دل محلات خریداری نموده و احیای بافت های فرسوده را از دیگر اولویت ها قرار داده است.
وی  طرح ها و بسته های تشویقی احیای بافت فرسوده را از عوامل مهم رشد 31 درصدی استقبال مردم  عنوان کرد.
شهردار منطقه 7 در خصوص ایمنی مدارس  گفت: علی رغم محدودیت ها با برنامه ریزی شهرداری مشکلات بسیاری از مدارس را پیگیری و با آماری ارسالی از سوی آموزش و پرورش 13 مدرسه در قسمت شرقی و 13 مدرسه در قسمت غربی منطقه را برای ارتقاء ایمنی در دستور کار قرار داده ایم که تا قبل از بازگشایی مدارس به نتیجه مطلوب می رسد.
حاجوی افزود: ایجاد و نگهداری پل های مکانیزه  بر عهده معاونت زیبا سازی شهرداری و معاونت  حمل و نقل و ترافیک است که طبق شاخص هایی بعد از تشخیص اینکه پل عابر باید مکانیزه شود این کار صورت می گیرد، البته سرمایه گذاران خصوصی نیز در ازای ارایه تبلیغات بر روی پل ها داوطلب مکانیزه نمودن این پل ها هستند که این طرح برای تصویب به شورای شهر ارایه گردیده و در انتظار جوابیه از شورا هستیم.
شهردار منطقه 7 افزود: درخصوص جابه جایی تیرهای چراغ برق مزاحم به دلیل عقب نشینی ساختمان ها، اداره برق این مهم را در دستور کار دارد ولی به دلیل عدم عقب نشینی بخشی از ساختمان ها که بصورت کامل انجام نشده این جابه جایی ها با مشکلاتی روبرو است.
وی به عریض بودن خیابان و بزرگراه های منتهی به میدان سپاه  و خیابان مطهری به اجاره دار اشاره کرد و گفت: پس از انتقال ترافیک به میدان سپاه و خیابان اجاره داره به دلیل کاهش عرض خیابان گره ترافیکی ایجاد شده که این مسیر ها نیز باید در  طرح تعریض قرار گیرند.
حاجوی افزود: کل مدارس این منطقه 175 مدرسه است که 107 مدرسه آن دولتی است ، 30 مدرسه دارای سقف شیروانی است که باعث آسیب می شود و 2 مدرسه با شعله مستقیم  (بخاری) گرم می شود و وسایل گرمایشی آن نیاز تعویض دارد. شهرداری منطقه با وجود محدودیت های بودجه ای که دارد 26 مدرسه را بازسازی  نموده است، 14 هزار متر به سرانه ورزشی اضافه و 10 هزار  متر فضای سبز  را گسترش داده است.
استفاده بهینه خانواده دانش آموزان و سایر عموم از فضای مدارس از پیشنهادات نماینده آموزش و پرورش منطقه بود که با استقبال همراه شد.
در این نشست نماینده محیط زیست به بحث زباله گردی در شهر تهران اشاره نمود و گفت: شهرداری روزانه 9هزارتن زباله جمع آوری می کند اما در کنار این موضوع زباله گردی هم وجود دارد که مشکلاتی برای سلامت و محیط زیست بوجود می آورد  و خواستار چاره اندیشی در این خصوص شد.
وی افزود: سهم ما از  برنامه توسعه پایین است و باید استفاده از انرژی خورشیدی برای تولید برق را در دستور کار قرار داده و مردم را به استفاده از انرژی پاک سوق دهیم.
شورایاری محلات منطقه 7  تهران بافت فرسوده، ترافیک منطقه، کمبود فضای سبز، کمبود فضای ورزشی، وجود تیر برق های مزاحم در بافت منطقه، وجود پادگان ها، کمبود پارکینگ های عمومی، برگزاری نمایشگاه ها در مصلی امام خمینی(ره) و ایجاد ترافیک، وجود املاک فریز شده در اطراف مصلی تهران، مکانیزه نمودن پل های عابر پیاده، نبود بانک جامع اطلاعات محلی، نبود اسکان برای همراهان بیماران(همراه سرا) با توجه به وجود بیمارستان ها، وجود تضاد طبقاتی حاصل از ساخت بزرگراه ها و وجود مشکلات اجتماعی از قبیل اعتیاد را به عنوان مشکلات و معضلات بیان نمودند.
نشست عمومي بررسي مشكلات اهالی منطقه 7 تهران به ریاست "عیسی فرهادی" معاون استاندار و فرماندار تهران و با حضور "مصطفی کواکبیان" ، "علیرضا محجوب" و"غلامرضا حیدری" جمعي از نمايندگان مجلس، "حجت الاسلام و المسلمین احمد مازنی" رییس کمیسیون فرهنگی مجلس ، " محسن هاشمی"  رییس شورای اسلامی شهر تهران، "افشین حبیب زاده "و "زهرا نژاد بهرام" اعضای شورای اسلامی شهر تهران، "غلامحسین آرام" معاون فنی و عمرانی فرمانداری تهران ،"عبدالعظیم رضایی" معاون سیاسی و انتظامی فرمانداری تهران، " سمیه حاجوی" شهردار منطقه7 ،دبیران شورایاری ها و مدیران ، مسوولان و نمایندگان دستگاه های اجرایی برگزار شد.
انتهای پیام/