En
تاریخ : دوشنبه 15 مرداد 1397
کد 3967

فرماندار تهران به جمع آوری اصولی و مدیریت پسماند در بیمارستان های تهران تاکید کرد

تحریریه خبر – معاون استاندار و فرماندار تهران ضمن تاکید به جمع آوری اصولی و مدیریت پسماند در بیمارستان های تهران گفت: جمع آوری و دفع اصولی پسماندهای پزشکی زﻣﯿﻨﻪ ﺣﻔﻆ و ارﺗﻘﺎي ﺳﻼﻣﺖ اﻓﺮاد و ﺟﺎﻣﻌﻪ را تضمین می کند و تهران بعنوان قطب درمانی کشور در این حوزه باید سرآمد باشد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل فرمانداری تهران ،" عیسی فرهادی" به رعایت استاندارد ها در جمع آوری، حمل و امحای پسماندهای پزشکی اشاره کرد و  گفت: پسماندهای بیمارستانی و پزشکی می تواند عواقب ناگواری برای سلامت مردم بوجود آورد از این رو باید ضوابط و معیارهای محیط زیستی در امحای این پسماندها رعایت شود و محیط زیست بر این روند ناظر باشد.
معاون استاندار تهران  ادامه داد: با تعیین آیین نامه  و مشخص نمودن وظایف  دانشگاه های علوم پزشکی، محیط زیست و شهرداری تهران  می توان  فرآیند جمع آوری و حمل و دفع زباله را به شکل مناسب تری ساماندهی کرد.
فرماندار تهران همچنین افزود: دانشگاه های علوم پزشکی باید لیست بیمارستان ها، درمانگاه ها و مراکز تحت پوشش خود را برای نظارت بر پسماندها اعلام نمایند.همچنین شهرداری تهران در بحث جمع آوری زباله ها در صورت مواجهه با زباله های بیمارستانی مشکوک  موارد را به دانشگاه های علوم پزشکی و فرمانداری تهران اعلام نماید تا تدابیر لازم درخصوص آن گرفته شود.
فرهادی ادامه داد: ایجاد گشت مشترک متشکل از دانشگاه های علوم پزشکی، محیط زیست و شهرداری تهران با محوریت محیط زیست شهرستان تهران برای نظارت بر پسماندها می تواند نتایج بسیار مطلوبی داشته باشد.
گفتنی است پسماندهاي بیمارستانی به طور کلی به دو دسته مواد زاید شبه خانگی و مواد زاید ویژه و خطرناك تقسیم می شوند که دسته اول عادی و دسته دوم عفونی و برنده(تیز) هستند.زباله های عفونی و برنده را می توان با  تجهیزات، بی خطرسازی نمود و همراه مواد شبه خانگی و زباله عادی امحا کرد که در حال حاضر این مهم انجام می شود و مشکل خاصی گزارش نشده است.
در این نشست دستگاه های عضو کارگروه پسماند شهرستان تهران مشکلات و معضلات مربوطه را مطرح کردند که پس از بحث و بررسی ، پیشنهادات و راهکارهای عملیاتی ارایه شد و تصمیمات لازم در قالب مصوبه اتخاذ گردید.
انتهای پیام/
  • نوشته شده
  • توسط روابط عمومی فرمانداری تهران 2
  • تعداد بازدید 72