En
تاریخ : شنبه 23 تير 1397
کد 3942

فرماندار تهران: برخورداری از سرانه های بهداشتی و خدمات درمانی عادلانه حق شهروندان تهرانی است

تحریریه خبر- فرماندارتهران برقراری عدالت در نظام سلامت و خدمات درمانی را مهم عنوان کرد و افزود: برخورداری از سرانه های بهداشتی و خدمات درمانی عادلانه از حقوق اولیه شهروندان تهرانی است.
به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل فرمانداری تهران، " عیسی فرهادی" ضمن اشاره به فعالیت های علوم پزشکی و خدمات درمانی و دانشگاه های تهران، به ساخت مراکز درمانی و بیمارستانی مجهز برای شهر تهران تاکید کرد و افزود: با توجه به مراجعین شهرستان های سراسر کشور به پایتخت برای درمان ،شهر تهران  باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.
معاون استاندار تهران عدم توزیع  عادلانه سرانه های بهداشتی و درمانی در کشور را  یادآور شد و گفت: توزيع عادلانه منابع، به برقراری عدالت و دسترسی به خدمات کمک می کند و  در ساخت مراکز بیمارستانی باید جمعیت نیز مورد تدقیق قرار گیرد .
وی افزود: از آنجایی که نزدیک به نیمی از بیماران برای مراحل درمان از شهرستان های سراسر کشور به تهران مراجعه می کنند ساخت بیمارستان های غرب، شرق و جنوب تهران می تواند تا حدودی فشار ایجاد شده را کاهش داده و برنامه ریزی برای تخصیص مکان هایی برای ارایه خدمات درمانی و بیمارستانی می تواند در مدیریت بحران نیز کارآمد باشد.
فرماندار تهران درخصوص پیگیری زمین ها برای ساخت بیمارستان های مورد نظر گفت: زمینی به مساخت 8/6 هکتار در غرب تهران در نظر گرفته شده که مقدمات آن فراهم گردیده  و بحث سند و واگذاری از طریق اداره راه و شهرسازی استان تهران پیگیری خواهد شد همچنین زمین حکیمیه و مسگرآباد نیز با همکاری راه و شهرسازی و علوم پزشکی ، با نظارت فرمانداری تهران در حال پیگیری است.
فرهادی ساختمان فرمانداری تهران را برای پاسخگویی به مردم و شرایط شهری همچون تهران نامناسب دانست و افزود: با توجه به تراکم جمعتی شهر تهران ،ساختمان فرمانداری تهران برای مدیریت و فرماندهی پایتخت نامناسب بوده و این مساله باید اصلاح گردد.
" احمد اسمعیل وند" معاون برنامه ریزی، اداری و مالی فرمانداری تهران نیز در مقایسه  سرانه های مختلف شهرتهران با دیگر نقاط کشور افزود: شهرستان تهران از نظر همه سرانه ها نسبت به همه نقاط کشور محروم تر است و بدون شک مراکز درمانی هم در راستای ارایه خدمات به مردم از سرانه کشوری پایین تر است.
معاون برنامه ریزی فرمانداری تهران افزود: دولت در بحث اعتبارات عمرانی کمک شایانی نموده است و در ارایه خدمات به شهروندان تهرانی جهش و تغییرات مناسبی علی الخصوص در بحث واگذاری زمین بیمارستان های غرب، شرق و جنوب انجام داده است.
جلسه بررسی و تصمیم گیری  اختصاص زمین بیمارستان های جنوب، شرق و غرب شهرستان تهران و زمین و ساختمان فرمانداری تهران به ریاست معاون استاندار و فرماندار تهران در تالار اجتماعات فرمانداری تهران برگزار شد.
انتهای پیام/
 
  • نوشته شده
  • توسط روابط عمومی فرمانداری تهران 2
  • تعداد بازدید 95