En
تاریخ : چهارشنبه 9 خرداد 1397
کد 3906

معاون فرماندار: حل مسایل زیست محیطی نیاز به عزم جدی مسوولان و مردم دارد

تحریریه خبر- معاون برنامه ریزی، اداری و مالی فرمانداری تهران در نشست گرامیداشت هفته محیط زیست که سه‌شنبه برگزار شد، اظهار کرد: مسایل زیست محیطی باید مطابق با رویکردی اساسی و جدی پیگیری شود و نیاز به عزم جدی مسوولان و مردم دارد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل فرمانداری تهران، " احمد اسمعیل وند" ملاحظات زیست محیطی را در تمام ابعاد زندگی مردم و اجرای پروژه های اقتصادی و ارتقاء توسعه پایدار برای رسیدن به نتیجه مطلوب مهم ارزیابی کرد .
وی در ادامه به ترویج فرهنگ زیست محیطی تاکید کرد و گفت: در جامعه امروز حفاظت از منابع طبیعی و رعایت مسایل زیست محیطی از ارکان مهم نظام  برای تصمیم گیری است از این رو تغییر الگوی مصرف  و سبک زندگی مردم کشور می تواند نقشی بسیار مهمی در این زمینه ایفا کند.
معاون فرماندار به شعار تهران بدون پلاستیک تاکید کرد و گفت: امروزه میزان مصرف زباله‌های پلاستیکی چند برابر شده و استفاده از پلاستیک و تولید زباله‌های پلاستیکی منشاء آلودگی های بسیاری را فراهم نموده است.
وی ادامه داد از آنجا که پلاستیک قابل جذب در خاک نیست دولت، شهرداری،  محیط زیست و سایر دستگا ه ها باید در مسیری گام بردارندکه بتوان با حذف این ماده، حرکتی بنیادین در شهر تهران به وجود آورد.
در این نشست که مدیران، مسوولان و نمایندگی از دستگاه های ذی ربط حضور داشتند به مسایل مرتبط با هفته محیط زیست  و مسایلی نظیر  بخشیدن چهره انسانی به مسایل زیست محیطی، توانمند سازی مردم برای تبدیل شدن به فعالانی در زمینه توسعه پایدار و متوازن، ارتقا  بینش عمومی در خصوص نقش محوری و اساسی محیط زیست  در زندگی مردم ، ترویج مشارکت با هدف اطمینان از برخورداری همه ملت ها از آینده ای امن تر و سعادتمندانه تر  پرداخته شد و پس از بحث و گفتگو، با بررسی مسایل تصمیمات لازم اتخاذ گردید.
انتهای پیام/
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 9 خرداد 1397
  • ساعت 10
  • توسط روابط عمومی فرمانداری تهران 2
  • تعداد بازدید 99
نظرات شما
captcha refresh