En
تاریخ : دوشنبه 21 اسفند 1396
کد 3834

فرماندار تهران: 11 جلسه بررسی مشکلات مناطق مختلف شهر تهران، 165 مصوبه داشته است

تحریریه خبر - فرماندار تهران گفت: برگزاري 11 جلسه بررسی مشکلات مناطقه مختلف شهر تهران که با حضور دبیران شورایاری های محله های مناطق شهرداری تهران ، چند تن از نمایندگان مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و اعضای شورای شهر تهران، مدیران و نمایندگان دستگاه های اجرایی ، تا کنون برگزار شده است 165 مصوبه به منظور توسعه عمران و آبادی هر چه بیشتر شهر تهران و رفع مشکلات اهالی و شهروندان داشته است .
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل فرمانداری تهران ، "عیسی فرهادي " عصر دوشنبه و در دوازدهمین جلسه که به بررسی مشکلات شهروندان منطقه 18 تهران اختصاص داشت با اعلام این خبر افزود: البته برخی مصوبات هنوز به نتیجه نرسیده است که باید علت آن بررسی شده و پیگیري ها ادامه یابد.. 
معاون استاندار تهران  اضافه کرد: به زودي ارزیابی میزان عمل به مصوبات نشست هاي بررسی مشکلات مناطق مختلف تهران به مسوولان  امر از جمله نمایندگان محترم شهر  تهران در مجلس شوراي اسلامی و اعضاي محترم شوراي شهر تهران ارائه خواهد شد.
فرهادي با بیان اینکه شهر تهران یکی از محرومترین نقاط کشور است افزود: این شهر اگر چه به ظاهر توسعه یافته و برخوردار است اما با توجه به میزان جمعیت و امکاناتی که باید براي آن تعبیه شود از محرومیت هاي زیادي در بخش هاي مختلف از جمله زیرساخت هاي ورزشی، آموزشی، بهداشتی، درمانی و ترافیکی برخوردار است.
فرماندار تهران گفت: تاکنون مشکلات شهروندان 12 منطقه تهران مورد بررسی قرار گرفته است که براي بررسی مسائل و مشکلات هر منطقه حداقل 3 جلسه برگزار شده است.

پروانه مافی نماینده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامی نیز در این نشست با بیان اینکه مجلس آمادگی همکاري براي رفع مشکلات تهران در زمینه تقنینی را دارد افزود: مجلس در زمینه حمل و نقل ریلی و توسعه آن به مناطق مختلف تهران بودجه خوبی را در نظر گرفته است.
وی با اشاره به اینکه چه میزان از بودجه درنظر گرفته شده ، تخصیص یابد،  بحث دیگري است که باید بدان توجه کرد. افزود: شوراي شهر تهران باید به بحث توسعه مترو در مناطق مختلف تهران و طرح تفصیلی ورود کرده و آن را حل کند. .

شورایاران منطقه 18 تهران نیز در این نشست به تفصیل به طرح مشکلات عمده شهروندان این منطقه تهران پرداختند. عدم تکمیل طرح ترافیکی 76 متري بروجردي و 45 متري بهار، مشکلات ناشی از اراضی آزاد شده خط ریلی تهران ـ تبریز، مشکلات بافت فرسوده، نبود مترو در منطقه 18 ،ناوگان حمل و نقل فرسوده، وجود مراکز غیرمجاز تفکیک زباله، نبود پارکینگ طبقاتی، عدم بهره مندي از فاضلاب شهري، نبود پله برقی در پل روگذر بلوار الغدیر، کمبود فضاي آموزشی و ورزشی و جانمایی نادرست بازار آهن از جمله مشکلات مردم این منطقه است که توسط شورایاران طرح شد..

فرمانداري تهران در سلسله نشست هایی با حضور اهالی مناطق مختلف شهر تهران با نمایندگان مجلس و اعضاي شوراي شهر تهران به بررسی مشکلات مردم مناطق مختلف تهران می پردازد که در این نشست هاي تاکنون مشکلات اهالی مناطق یک، 9 ، 10، 11، 12، 14، 21، 22 ، 15 ، 16 ، 17 و  18 بررسی شده است. برای هر منطقه دست کم سه جلسه برگزار شده است. جلسه اول در مساجد محل با حضور اهالی محل، جلسه دوم با حضور فرماندار تهران ، نمایندگان مردم تهران در مجلس و دبیران شورایاری های محله های مختلف شهر تهران و جلسه سوم  که در فرمانداری تهران با حضور فرماندار تهران، نمایندگان مردم تهران در مجلس ، چند تن از اعضای شورای شهر تهران و نیز دبیران شورایاری های محله های مناطق ، برگزار شده است .
انتهای پیام/
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 21 اسفند 1396
  • ساعت 12
  • توسط روابط عمومی فرمانداری تهران 2
  • تعداد بازدید 136
نظرات شما
captcha refresh